1 pontot tudtunk itthon tartani

Hits: 186

Az újonc Rákosmente csapata ellen jól kezdett a hazai gárda, előbb 4-2-re, majd tíz perc után már 9-5-re vezetett a Velky legénység. A vendégek azonban rendezték soraikat és gyors indítások után könnyű gólokat szerezve egalizálták az állást (10-10). Ezután felváltva vezettek a csapatok, de a szünet előtt az ajkaiaknak sikerült két gólos előnyt szerezni. A második játékrész elején már három gólos volt a különbség, de a lelkes vendégcsapat ismét ledolgozta hátrányát és a negyvenegyedik percben 20-20-as állást mutatott a tábla. Szinte egymás hibáiból éltek a csapatok, egyik fél sem tudott megnyugtató előnyt kiharcolni, rengeteg technikai hiba miatt bosszankodhattak az edzők és a nézők (22-22). A hajrá ismét roppant izgalmassá vált: 24-24 után több, mint két perce volt a feleknek, hogy eldöntsék a találkozót, de egyik csapat sem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel. A pontatlanul és sok hibával játszó ajkai fiúk ezen estén fontos pontot vesztettek a lelkesen küzdő Rákosmente ellen.

KK Ajka KFT – Rákosmente 24-24 (15-13)

KK AJKA: Tatai, Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Jávor 8, Tóth 4, Kovács 1, Gyene 3, Nagy, John, Dobos 1, Breuer 4, Ernei 1, Horváth 1.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Jól kezdtük a mérkőzést, könnyű gólokat tudtunk szerezni, védekezés is jól működött, igazából esélyünk volt rá, hogy le is zárjuk a mérkőzést, viszont elkezdtünk sorra hibákat gyártani, amiből az ellenfél gyors, egyszerű gólokat tudott szerezni és vissza is jöttek a meccsbe. Félidőre megint kis előnyt tudtunk szerezni, amit sajnos hamar le is adtunk a második félidő elején és innentől kezdve fej-fej mellett haladt a két csapat. Amikor jól védekeztünk, akkor támadásban hibáztunk, amikor gólt tudtunk szerezni, védekezésben csúsztunk el és nem tudtunk elszakadni. Úgy gondolom lett volna esélyünk lezárni a mérkőzést az első félidőben, amit elszalasztottunk, viszont volt lehetősége az ellenfélnek is, hogy legyőzzön minket, amit a védekezésnek és kapusteljesítménynek köszönhetően nem tudtak megtenni. Az utolsó percben hátrányban sikerült kivédekezni az ellenfél támadását, ami bravúr, viszont nekünk is volt még lehetőség ezután a bravúrra, de nem sikerült. Nem szívesen mondom, mert győzni akartunk, de igazságos volt a döntetlen. Bánkódni nem szabad, mert szereztünk egy pontot, viszont a cél, hogy jövő héten már kettő legyen.”

Játékos szemmel – Tóth Patrik, átlövő:

„Rangadóhoz méltóan, jól kezdtük a mérkőzést, de a kritikus pillanatokban, amikor el tudtunk volna lépni, akkor hibáztunk bele és szoros eredménnyel mentünk a végjátékba. 2 pontot szerettünk volna de ez az 1 is sokat fog még érni a végelszámolásban.”