A Tata csapata búcsúztatott minket a Magyar Kupából

Hits: 180

Kedden este ismét a Tata volt az ellenfele a Velky csapatnak, de ezúttal a kupában mérte össze erejét a két NBI/B-és alakulat. A sérültjeit pihentető hazaiak ellen nagy lendülettel kezdett a tóparti csapat és tíz perc után már 6-10 szerepelt a táblán, amikor is Velky Péter időt kért. Az ajkaiak rendezték soraikat, majd fokozatosan dolgozták le hátrányukat, aminek köszönhetően a huszonkettedik percre kiegyenlítődött az állás (15-15). A félidei hajrában a zöld mezesek John és Pernesz góljaival két gólos előnyt szereztek, így a szünetben a KK Ajka mehetett nyugodtabban a pihenőre. A folytatásban a vendégek zsinórban háromszor is betaláltak, amivel jelezték, hogy komolyan veszik a találkozót (18-19). Az ajkaiak is felébredtek és pár percet követően újra náluk volt az előny, amit állandósítani is tudtak (25-23; 28-25). A lelkesen küzdő tataiak nem adták fel a küzdelmet és előbb kiegyenlítettek, majd négy perccel a vége előtt átvették a vezetést (31-32). A hajrában a büntetőt és zicceret rontó hazaiak már nem tudtak fordítani, így a lefújás után a vendégek örülhettek a továbbjutásnak.

KK Ajka KFT – Tatai AC 32-33 (18-16)

Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Goda 1, Pernesz 1, Jávor 1, Tóth 3, Gyene 5 (2), Nagy 1, John 7, Dobos 5 (1), Ernei 8, György, Horváth, Perczel, Rozmán.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Szombati bajnoki mérkőzés után újra a Tatával kellett játszanunk a kupában. Előny volt, hogy nem kellett újból készülni, viszont hátrány, hogy nem volt mindenki teljesen bevethető a mi oldalunkon. Védekezésben nem sikerült most úgy működnünk, mint az előző mérkőzésen, viszont támadásban voltak szép dolgaink, illetve fiatalabbak közül, aki lehetőséget kapott, élni tudott vele. Készülünk tovább a hétvégi bajnoki mérkőzésre, próbáljuk javítani a hibáinkat.”

Játékos szemmel – Goda Koppány, irányító:

„Kedden a Tata csapatát fogadtuk ezúttal a magyar kupában, 3 nap leforgása során másodszor találkoztunk velük. A hétvégi siker ellenére nehéz mérkőzésre számítottunk, mivel tudtuk, hogy revansot akarnak venni. Az első félidő első felében a Tata könnyebb indítás gólokat tudott szerezni, amit a félidő második részére ledolgoztunk és 2 gólos előnnyel mentünk a szünetre. A második félidőt szintén nem úgy kezdtük, ahogy azt elterveztük és az sem segített, hogy a második játékrészt szinte végig ember hátrányba játszottuk. Úgy gondolom, hogy jól játszottunk és aki a pályán volt mindent megtett a tovább jutásért, sajnos ez most elmaradt. De semmi baj nincsen, megyünk tovább és készülünk a hétvégi találkozóra, ahol szeretnénk pontot/pontokat itthon tartani a Békés csapata ellen. Hajrá Ajka.”