Erős ellenféllel szemben maradtunk alul

Hits: 35

KK Ajka KFT - DEAC

Az első helyezett Debrecen látogatott szombaton az ajkai sportcsarnokba. A hazaiak rendkívül jól kezdték a találkozót John három góljának köszönhetően öt perc után 3-1 szerepelt a táblán, sőt ezután is lendületben maradt a KK Ajka és tíz perc után már hárommal vezetett (6-3). Ekkor a hajdúságiak edzője időt kért, rendezte a sorokat, ami után csapata 9-3-as szériát produkált (9-12). A hazai oldalon Velky mester is időkéréssel próbálta kizökkenteni a vendégeket, de ez kevésbé sikerült, ugyanis tovább nőtt a különbség a szünetig. A második félidőt két ajkai gól vezetett be, de a debreceniek gyorsan visszaállították 5-6 gólos előnyüket (14-19; 15-21). A hazaiak mindent elkövettek, hogy közelebb zárkózzanak, próbálkoztak a hét a hat elleni játékkal is, de sok hiba csúszott ebbe is, amit könnyű gólokkal büntettek a vendégek (23-30). Az utolsó percekben a zöld mezesek még kozmetikáztak az eredményen, de a debreceniek győzelme már nem forgott veszélyben, így továbbra is ők vezetik a tabellát, míg a KK Ajka a tizenkettedik helyre csúszott vissza a tabellán.

KK Ajka KFT - DEAC 27-30 (11-16)

kiállítások: 6 ill. 4 perc.   hetesek: 6/6.  ill.   2/2.

KK AJKA: Baracskai, Benkő (kapusok), Bodnár 3, Zvolenszki, Horváth 2, Jávor 4, Mezei 8(6), Szücs, Gyene 2, Rosta, Szabó 1, Nagy, John 6, Orbán 1, Buri.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Bátran, harcosan kezdtük a mérkőzést, melynek köszönhetően pár gólos előnyt tudtunk kialakítani, amit tartani tudtunk a félidő feléig. Utána voltak pontatlanságaink, némelyik figyelmetlenségből, némelyiknél pedig úgy gondolom jó megoldások születtek, csak a szerencse hiányzott. Ezeket az ellenfél kihasználta és átvette a vezetést. Második félidőben jól indultunk, majd hasonló pontatlanságok sorát követtük el. Volt egy nagyon jó periódusunk védekezésben, amire az ellenfélnek nem volt megoldása, de sajnos nem tudtuk kihasználni, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe. Az ellenfél utána magára talált és növelte előnyét, melyet csak lefaragni tudtunk a végére. Összességében nézve jelenleg egy jobb ellenféllel szemben maradtunk alul, akik nem véletlenül vezetik a tabellát veretlenül. Viszont voltak nagyon jó periódusaink a mérkőzésen, amiből meríteni kell a következő mérkőzésekre és javítani kell a hiányosságokat.”

Játékos szemmel – Bodnár Ádám, irányító:

„Szombaton hazai pályán fogadtuk a Debrecen csapatát. Jól kezdtük a mérkőzést, a kemény védekezésünknek köszönhetően kis előnyre tudtunk szert tenni. A DEAC csapata az időkérést követően megfordította a mérkőzést és magabiztosan tartotta a különbséget a végéig. Sajnáljuk, hogy megint nem sikerült győzelemmel elhagynunk a pályát. Úgy gondolom, hogy sokkal több van a csapatunkban és képesek vagyunk ebből a rossz időszakból felállni. Minél gyorsabban ki kell javítani a hibáinkat és a következő héten megmutatni azt, amire képesek vagyunk. Szeretnénk 2 ponttal hazatérni Szegedről! Hajrá Ajka!”