Győzelem a Magyar Kupában, 1 gólos vereség a bajnokságban

Hits: 100

Férfi Magyar Kupa II. forduló

KK Ajka KFT - VESZPRÉM HANDBALL ACADEMY 38-25 (18-15)

kiállítások: 6 ill. 2 perc    hetesek:2/2.  ill. 2/1.

KK Ajka: Baracskai, Benkő (kapusok), Bodnár 4, Zvolenszki 1, Horváth 4, Jávor 2, Mezei 4, Szücs 5, Gyene 6, Szabó, Nagy, John 2, Orbán 4, Buri 4, Schell 2.

Hétköznap a Magyar Kupa második fordulójában könnyed győzelmet aratott és jutott tovább a KK Ajka a fiatal játékosokkal felálló Veszprém ellen. A mérkőzés érdekessége volt, hogy a hazai csapatban pályára lépett és két gólt szerzett a saját nevelésű Schell Dániel.

Schell Dániel, szélső:

„Elsősorban örülök, hogy lehetőséget kaptam a felnőttek között. A mérkőzésen még az első félidő szorosabban alakult, de a második félidőben a csapat a nagyobb rutinját kihasználva végül könnyed győzelmet tudott aratni a sok fiatallal felálló ellenféllel szemben. Köszönöm a bizalmat és remélem még sokszor pályára léphetek. Hajrá Ajka!”

KK Ajka KFT – Vecsési KKFT

Szombaton este a hibátlan mérleggel rendelkező Vecsés látogatott az ajkai sportcsarnokba. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést (1-3), de a hazaiak gyorsan rendezték soraikat és 6-5-re már ők vezettek. Ezt követően is fej-fej mellett haladtak a csapatok, általában a vecsésieknél volt az előny, de az ajkaiak szorosan tapadtak ellenfelükre (10-10). A játékrész utolsó percében már két gólos volt a hazaiak hátránya, de Szücs góljának köszönhetően minimális lett a különbség. A pihenő után a vendégek rákapcsoltak, keményebben védekeztek, és állandósították 2-3 gólos előnyüket (14-16; 17-20). A félidő közepén 18-22-es állásnál Velky Péter időt kért, ami után Baracskai vezérletével visszajött a meccsbe a nagy szívvel küzdő KK Ajka (23-23). Az utolsó öt perc izgalmasan alakult: a vendégek két gólt is szereztek, amire a hazaiak eggyel válaszoltak, majd egy sikertelen vecsési akció után az ajkaiak még támadhattak az egy pontért, de már nem sikerült a kapuba találni. Egy roppant feszült és érdekfeszítő találkozón a nagy akarattal harcoló KK Ajka az egy pontot megérdemelte volna a dobogós helyen álló Vecsés ellen.

KK Ajka KFT – Vecsési KKFT 24-25 (13-14)

kiállítások:6 ill. 6 perc.        hetesek:5/4 ill.  1/-

KK Ajka: Baracskai, Benkő (kapusok), Bodnár 2, Zvolenszki, Horváth 1, Jávor 2, Mezei 6 (5), Szücs 3, Kovács 3, Gyene 1, Rosta, Szabó 3, Nagy, John 2, Orbán 1, Buri.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Nem kaptuk el úgy a rajtot, mint az előző mérkőzéseken, viszont sikerült hamar rendezni a sorokat és a vezetést is vissza tudtuk venni. Lett volna esély több góllal meglépni, de sajnos kritikus helyzetekben hibáztunk, amit az ellenfél ki is használt és visszavették a vezetést. Sajnos ez a hullámzó teljesítmény megmaradt a második félidő közepéig, majd erőt vettünk magunkon és több gólos hátrányból sikerült visszajönni a meccsbe. Végjátékban sajnos többet hibáztunk, mint az ellenfél, így újra fölénk kerekedtek, amit már nem tudtunk behozni. A mérkőzés jelentős részében jól tudtunk védekezni, amihez kiváló kapusteljesítmény járult, viszont ezt elől nem tudtuk kamatoztatni, múlt hetitől eltérően most kevesebb volt a jó egyéni teljesítmény. Csalódottak vagyunk, mert ha egy picivel pontosabbak vagyunk, ez egy nyerhető meccs lett volna, de nincsen ha. Próbáljuk rendezni a sorainkat és javítani a következő mérkőzésen.”

Játékos szemmel – Baracskai Sándor, kapus:

„A Mezőkövesden mutatott formánk alapján joggal bizakodhattunk, hogy sikerül megtörni a Vecsés elleni rossz szériánkat. Ezzel szemben viszont sajnos nem tudtunk élni a kínálkozó lehetőségekkel. Mindig olyankor maradt ki egy helyzet, vagy hibáztunk bele a védelembe, amikor fordítani lehetett volna az eredményen. Ezen sürgősen változtatnunk kell, mert ezek az apró hibák megint egy győzelembe kerültek, és sajnos ezek a pontok nagyon hiányozni fognak a szezon végén.”