Kiélezett mérkőzés volt

Hits: 185

A második helyezett veszprémi fiatalok otthonába látogatott csütörtökön este a KK Ajka csapata. Jól kezdte a vármegyei rangadót a Velky legénység, a félidő közepéig állandósították 1-2 gólos előnyüket, amikor is a hazaiak utolérték őket (5-5). Ezt követően a veszprémiek átvették a vezetést, sőt Barna és Czabula góljaival már három góllal is vezettek, amiből a vendégeknek a szünetig csak egyet sikerült lefaragni. A térfélcserét követően rákapcsolt a hazai csapat és négy gólra növelte a különbséget, amit sikerült is hosszú perceken keresztül megtartani (13-9,18-14). A vendégek azonban Gyene góljaival felzárkóztak két találatra (19-17), amire a hazaiak gyorsan reagáltak és újra megnyugtató előnyre tettek szert (50. perc: 24-20). A lelkesen küzdő KK Ajka nem adta fel a harcot és nagy hajrába kezdett, aminek köszönhetően két perccel a vége előtt minimalizálta hátrányát (25-24). A végjáték rendkívüli izgalmakat hozott: a veszprémiek nem tudtak gólt lőni a támadásukból, majd Velky mester időt kért, ami után létszámfölényes játékkal próbálkozott csapata, de nem sikerült az egyenlítés az ajkai fiúknak. A múltheti bravúros győzelem után kis híján újabb meglepetést okozott az utolsó percig küzdő KK Ajka a dobogós Veszprém otthonában.

Tatai, Baracskai (kapusok), Bodnár, Jávor 2, Tóth, Kovács B., Gyene 10 (4), Rosta 4, Nagy 1, John 4, Dobos 2, Forgács, Ernei, Zsáki, Horváth 1, Perczel.

BFKA VESZPRÉM - KK AJKA KFT 25-24 (11-9)
Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Olyan mérkőzést kaptunk, mint amilyenre számítottunk. Jól kezdtük a mérkőzést, vezetni tudtunk a félidő feléig, utána sajnos sok hibát követtünk el sorozatban, amit kihasznált az ellenfél és fölénk kerekedett. Második félidő elején szintén volt egy ilyen periódusunk, ahol csökkenteni lehetett volna a hátrányt, de eladtuk a labdákat és ehelyett nőtt a különbség, valamint kettős előnybe kerültünk és nem tudtunk közelebb jönni. Ezután sikerült biztosabban támadni, fel is tudtunk zárkózni, még esély is lett volna a döntetlenre, amit úgy gondolom a kemény védekezésre való tekintettel és hogy vissza tudtunk kapaszkodni a végén, megérdemeltük volna, de ez most nem jött össze. Támadásban, ha pontosabbak tudtunk volna lenni, akkor lett volna sanszunk, de így sem vagyok elégedetlen, szoros mérkőzést játszottunk egy olyan csapat otthonában, ahol nem nagyon hullottak el eddig a pontok. Ez az időszak jó felkészülés volt a következő mérkőzésekre, remélem kamatoztatni tudjuk majd a megszerzett tapasztalatokat.”

Játékos szemmel – Nagy Martin Olivér, átlövő:

„Véleményem szerint a mérkőzés javarészt az előzetesen várható összképet eredményezte. Két alacsony kapott gólszámmal álló csapat találkozott, ami a játék során is szembetűnő volt. Feszes védekezés jellemezte mindkét társaságot. Az előzetesen megbeszélt taktikai elemeket úgy gondolom nagy százalékban sikerült alkalmaznunk, ennek az eredménye pedig egy kiélezett mérkőzés lett. Természetesen voltak pontatlanságok hátul, illetve támadásban is, ezekből a Veszprém kevesebbet vétett így is alakult ki csekély különbség a végén az ő javukra. Sajnáljuk az elveszített pontot/pontokat, de bánkódni nincs idő, készülünk a következő hazai mérkőzésünkre, ahol mindenképpen 2 ponttal a zsebünkben szeretnénk elhagyni a pályát. Reméljük ebben számíthatunk a hazai közönségünk segítségére és szép számmal látogatják majd a mérkőzést! Hajrá Ajka!”