Nagy küzdelem árán győztünk

Hits: 257

Szombaton délután a sereghajtó ózdi csapat látogatott az ajkai sportcsarnokba. Betegség és egyéb okok miatt jó pár játékosát nélkülöző KK Ajka ellen bátran és határozottan kezdett a borsodi csapat, szűk negyedóra után 9-11 szerepelt a táblán, amikor Velky Péter időt kért. A folytatásban sem állt össze az ajkaiak védekezése, amit könyörtelenül kihasznált a vendégcsapat és tovább növelte a különbséget (13-17). A félidő hátralévő részében tartotta előnyét a létszámfölényes játékot alkalmazó Ózd, így ők mehettek nyugodtabban a pihenőre. A térfélcsere után már öt góllal is vezettek a vendégek, amikor is a hazai csapat "felébredt" és percről percre közelebb került ellenfeléhez. A kapuban a fiatal Benkő Milán nagyszerűen védett, elől pedig a hetek óta kiváló formában játszó Gyene góljaival egalizálta az eredményt az ajkai csapat (46. perc:28-28). Az ózdiak azonnal időt is kértek, de a közönsége által támogatott zöldek tíz perccel a vége előtt átvették a vezetést (30-29). A hajrára már négy gólos is volt a hazai előny, amiből a vendégeknek sikerült kettőt lefaragni, de az ajkaiak a győzelmet már nem engedték ki a kezükből. Az enerváltan és gyengén kezdő KK Ajka szinte egy félidőnyi előnyt adott a sereghajtónak, akik ellen a második félidőben nagyot küzdve és harcolva sikerült begyűjteni a két pontot.

KK Ajka KFT – ÓAM–Ózdi KC 34-32 (17-21)

KK AJKA: Baracskai 1, Benkő (kapusok), Bodnár 1, Jávor 3, Tóth 5, Gyene 11(3), Rosta 4, Nagy, John 4, Dobos 1, Forgács, Ernei 2, Zsáki, Horváth 2.

Edzői szemmel – Velky Péter, vezetőedző:

„Függetlenül az Ózd tabellán elfoglalt helyétől nehéz meccsre számítottunk, hiszen szinte minden meccsükön, beleértve az előző ellenünk levőt is, sokáig tudták tartani magukat. Támadásban néhány rossz befejezéstől eltekintve jól mentünk, viszont a 7-6 elleni támadásukra csak későn találtuk meg az ellenszert, aminek köszönhetően majdnem 40 percig 4-5 gólos előnyben játszottak. Ezután fokozatosan zárkóztunk, majd meg tudtuk fordítani a mérkőzést és nem engedtük át a lefújásig. Kötelező meccsek mindig nehezek, valamint nem sikerült a legjobb formánkat hozni, de ettől függetlenül tudtunk nyerni, ami a kitartásnak köszönhető és jár érte a gratuláció. Ellenfelünknek is, hiszen nagyon hosszú ideig fölénk tudtak kerekedni és nehéz perceket okoztak nekünk. Javítjuk a hibákat és készülünk a következő itthoni mérkőzésre.”

Székely István - klubigazgató:

“Alaposan felkészültünk a kellemetlen stílusú ellenfelünkből, akik sereghajtók ugyan, de mindig kiélezett mérkőzéseket játszanak. A mutatott játékunk alapján látszik, hogy az élcsapatok elleni bravúros mérkőzéseink ellenére senki ellen nem mehetünk biztosra. 34 lőtt gólunk ellenére bizonytalanok voltunk a régi ismerős Konyicsák Tamás kapussal szemben, védekezésünk pedig a mérkőzés nagy részében elfogadhatatlan volt. A hét a hat elleni játékra 45 percig nem tudtunk hatékonyan reagálni, ami nagyon hosszú idő. Dícséretet érdemel Benkő Milán kapusunk, aki az első mérkőzését játszotta a KK Ajka színeiben. 34 százalékos védésével csapatunk legjobbja volt. Küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgáztunk, a mérkőzés hajrájában volt tartása a társaságnak és a magunk javára tudtuk fordítani az eredményt! “

Játékos szemmel – Gyene Norbert, szélső:

„Az elmúlt hetek jó teljesítményét szerettük volna átmenteni erre a hétre is. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, arra készültünk, hogy a mélyebb keretünknek köszönhetően nagyobb tempót tudunk majd diktálni, mint az ellenfél. Az elején a gyengébb védekezésünk miatt nem úgy sikerültek a dolgok ahogy terveztük, de a csapat nagyon nagyot küzdött, nem adta fel több gólos hátrányban sem, és a végére sikerült magunk javára fordítani az eredményt. Megdolgoztunk érte, örülünk a fontos két pontnak és készülünk a következő hazai mérkőzésünkre!”