Súlyos vereség Ikrényben

Hits: 64

VKL SE Győr – KK Ajka KFT

Szombat késő délután Ikrényben lépett pályára Szalay Ákos csapata. Kapkodva kezdte a találkozót mindkét fél, amelyből a hazaiak találtak előbb kiutat, a gyors lerohanásokat rendre gólra is váltották, így a 15. percben már hétgólos volt az ajkaiak hátránya (12-5). Az ajkai időkérés sem segített a lányokon, a VKL SE csapata tovább növelte az előnyét, a félidőre magabiztos nyolcgólos előnyt harcoltak ki (20-12).  A második játékrész sem hozott változást, az elejétől a végéig enerváltan játszó Veszprém megyeiek 37-21 arányú súlyos vereséget szenvedtek.

VKL SE Győr – KK Ajka KFT 37-21 (20-12)

kiállítások: 0 ill., 2 perc.    hetesek:5/5.  ill.   5/4.

KK Ajka: Lukács, Bokor, Tótik (kapusok), Vida 2 (1), Gelencsér 1, Vincze 1, Mészáros 5 (3), Jalkóczi 2, Egri 3, Fábián 2, Tóth, Völler 4, Krápicz 1.

Edzői szemmel Szalay Ákos és Klespitz Róbert:

„Gratulálok a VKLSE csapatának! A következő mérkőzéseken a lövés hatékonyságon javítani kell. Illetve az eladott labdák számát le kell csökkenteni. Ezeket a hibákat az ellenfél könyörtelenül kihasználta és rendezetlen védelem ellen megszórtak bennünket.” – Szalay Ákos, vezetőedző

„Sajnos nem kezdtük jól a mérkőzést, sok rendezetlen védelem elleni gólt kaptunk, ami elfogadhatatlan. Sajnos ez az egész meccsen jellemző volt ránk, ami meg is pecsélte a sorsunkat. Védekezésben és támadásban is voltak azonban jó periódusaink, de sajnos ebből volt a kevesebb. Sokkal bátrabbnak és harcosabbnak kell lennünk a hétvégén az első hazai összecsapásunkon, ahol a nyáron megerősödött Celldömölk látogat hozzánk. Bízom benne, hogy egy fegyelmezett játékkal nagy csatára tudjuk késztetni őket, ennek szellemében dolgozunk a héten.” – Klespitz Róbert, másodedző

Játékos szemmel – Bokor Barbara, kapus:

„Október 12.-én a VKLSE Győr csapatához látogattunk. Nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen előzetesen már láttuk, hogy ellenfelünk hosszú kispaddal rendelkezik, ezért a 60. percig képesek gyors tempót diktálni. A megbeszéltek ellenére ellenfelünk gyors lerohanásait nem tudtuk megállítani, ennek köszönhetően már a meccs elején nagy előnyt tudtak kialakítani (12-4). Amikor sikerült visszarendeződnünk, a védekezésünk akkor sem volt kellően feszes, ezért ellenfelünk sok esetben ziccerig játszotta támadásait. Emellett a támadásainkban sem volt kellő lendület, illetve rendkívül dekoncentráltak voltunk, ezért rengeteg ki nem kényszerített technikai hiba és eladott labda jellemezte a játékunkat, amiből aztán ellenfelünk ismételten lerohant minket.

A következő edzéseken még keményebben kell dolgoznunk, ki kell javítani a hibáinkat és a játék minden elemében fejlődnünk kell. El kell hinnünk, hogy ennél sokkal több van ebben a társaságban és együtt képesek vagyunk meccseket nyerni, viszont ehhez a hozzáálláson is változtatni kell! Október 19-én 18:00-kor a Celldömölköt fogadjuk hazai pályán, bízom benne, hogy a szurkolók segítségével ki tudjuk hozni magunkból a maximumot! Hajrá Ajka!”